Amerikan Kapı Modelleri 8 Bu Yazı Sitemize 04 Ocak 2011 tarihinde eklenmiş.
Devamı İçin Tıklayınız
Amerikan Kapı Camlı 7 Bu Yazı Sitemize 29 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiş.
Devamı İçin Tıklayınız
Matrix Çelik Kapı Modelleri Bu Yazı Sitemize 04 Aralık 2010 tarihinde eklenmiş.
Devamı İçin Tıklayınız
 
-------- Sponsorlu Bağlantılar ---------
                              

CLASSIQUE model , ülkemizde ve dünyada en çok beğenilen dizaynlardan biridir. Yüzeyindeki ağaç hareleriyle , klasik ve zengin görünüşlü göz alıcı modellerimizdendir.

http://www.amerikankapimodelleri.com/resimler/classique01.jpg

Müşterimizin isteğine göre kapılar her renkte yapılabilmektedir.İsteğe bağlı olarak camlı üretilebilirler.Kapı panelinin en büyük avantajı kesilerek ebatlanabilmesidir.bundan dolayı ölçü problemi yoktur.Bütün kapı modelleri, gömme kapı kilidi ve uygun kapı kolu uygulaması ya da Amerikan otel tipi (yuvarlak) kilit uygulamasıyla hazırlanabilir.

http://www.amerikankapimodelleri.com/resimler/classique02.jpg

http://www.amerikankapimodelleri.com/resimler/classique03.jpg

http://www.amerikankapimodelleri.com/resimler/classique04.jpg

http://www.amerikankapimodelleri.com/resimler/classique05.jpg

Teknik Özellikler

 1. Mobilya Kapı
 2. Kanat:

3 mm MDF (Medium Density Fiberboard-Orta Yoğunlukta Ağaç Lifi) üzerine doğal ahşap ya da ALPI kaplama preslenerek kapı yüzü hazırlanır. Kapının kanat konstrüksiyonu fırınlanmış, budakları ve özürlü kısımları alınmış köknar ya da ladin ağaçtan sizin ölçünüze özel yapılır. İçine dolgu olarak yangına dayanıklı okal sunta ya da kraft petek dolgu kullanılır. Kapı kanat kalınlığımız 42 mm’dir. Cumbalarına, kapı kenarlarına mobilya kapı kaplama cinsinden masif ahşap preslenir. Her aşamada kalibreden geçirilir. Kilit ve menteşe yerleri Alman Hafele markaya göre otomatik açılır.

 1. Kasa-Pervaz:

10 mm MDF üzerine 20 mm fırınlanmış, budakları temizlenmiş köknar ahşap, en üste 10 mm doğal ya da ALPI kaplamalı MDF preslenir. 11 mm lamba bini yeri doğal ya da ALPI kaplama kaplanır. Cumba masiflerine kendi cinsinden masif ahşap preslenir. Fitil conta yeri ve geçme pervaz yeri açılır. Başlıkla yanların bize mahsus çok özel birleşim yerleri hazırlanır. Bir diğer üretim metodumuzda ham kasa üzerine kaplama sarılarak ürünümüz hazırlanır.

Kasa-Pervaz profili

Pervazlar 7-8-9 cm genişlikte, 10-12-16-18 mm kalınlıkta opsiyonlu olarak size özel MDF üzerine uygun kaplama basılarak ya da sarılarak düz ya da balık sırtı profilinde yapılır.

 1. Kardelen Kapı
 2. Kanat:

Opsiyonel 3 ya da 4 mm MDF’den hazırlanır. Bu panel üzerine HDF (High Density Fiberboard- Yüksek Yoğunlukta Ağaç Lifi) özenle hazırlanıp düz ya da suyuna-sokrasına harelerle preslenir. 6-7 mm kapı yüzü imalatı gerçekleştirilir. Fırınlanmış, budakları temizlenmiş köknardan imal edilmiş serenlerle kanat konstrüksiyonu sizin ölçünüze özel hazırlanır. İçine kraft petek dolgu ile iki yüzüne 6-7 mm kapı yüzü preslenir. Kapı yüzü istenirse lake, istenirse hareli lake ya da ahşap renklerde patina boya- cila yapılır.

 1. Kasa-Pervaz:

12 mm MDF altına üstüne hazırlanıp arasına vida tutmasını sağlamak için 20 mm fırınlı köknar ahşap komple preslenir. Kasa üzerine Kardelen kanat haresine göre ahşap haresi işlenir. Lakeye göre lakelik kasa imal edilir. Kendinden cilalı (orjinal meşe rengi) panellerle ya da kendi paneli ile hazırlanmaktadır. Ya da polipropilen kendi renginden malzemeyle kaplanmaktadır. Pervazlar opsiyonel olarak 10-12 mm kalınlık 7-8 cm genişlikte geçme ayarlı olmaktadır. Geçme pervaz ve fitil conta yeri açılır. Özel kasa birleşimi kullanılmaktadır.

 1. Amerikan Kapı
 2. Kanat:

İthal Masonite marka HDF (High Density Fiberboard- Yüksek Yoğunlukta Ağaç Lifi) panel, fırınlanmış, budakları alınmış köknardan ölçüye özel hazırlanmış kanat konstrüksiyonu üzerine preslenir. İçine kraft petek dolgu kullanılır. Kapı yüzü istenilen modelde hazırlanır.

 1. Kasa-Pervaz:

12 mm MDF altına üstüne hazırlanıp arasına vida tutmasını sağlamak için 20 mm fırınlı köknar ahşap komple preslenir. Kasa üzerine Amerikan kapı haresi işlenir. Pervazlar opsiyonel olarak 10-12 mm kalınlıkta 7-8 cm genişlikte geçme ayarlı olmaktadır. Geçme pervaz ve fitil conta yeri açılır.

 1. Laminat Kapı
 2. Kanat:

6 mm MDF’den kapı ölçülerine göre kanat konstrüksiyonu hazırlanıp kalibre edilmektedir. Üzerine istenilen renkte laminat preslenir. Ölçüye getirildikten sonra laminata uygun bantla cumba kenarları bantlanır.

 1. Kasa-Pervaz:

Laminat kapı kasa, pervazı ayarlı geçme pervazlı ve fitil contalı olarak lakelik hazırlanıp istenen renkte boya ile boyanabilir.Ya da kasa-pervaz aynı renkte laminat kullanılarak presle ya da sarılarak imal edilir.

Malzeme Detayları:

Kapılarda kullandığımız kapı yüzeyleri aşağıda belirtilen özelliklerdedir.

Yoğunluk : Minimum 960 kg /m3 +

Nem İçeriği : Ortalama %5 ile %8 aralığı, minimum %4

Kalınlık : Minimum kalınlık 2.8 mm

Maksimum kalınlık 3.5 mm

Maksimum kalınlık farkı 0.4 mm

İç Direnç : 0.65 N / mm2 En 319

Eğilme : Maksimum distorsiyon 25 mm En 310

Forma’dehit İçeriği : Class A, EN-622 -1.1997. EN 120, 1992

Kapılarda kullandığımız boya ve cila malzemeleri aşağıda belirtilen özelliklerdedir.

Poliüretan Lake Astarı Sertleştiricisi

Tanımı: Poliüretan esaslı, iki komponentli lake sistemi.

Özellikleri: Özel yapısı sayesinde doldurma gücü ve örtücülüğü yüksek, çizilmelere ve darbelere dayanıklıdır. Mobilya sanayiinde her türlü ahşap yüzeye tatbik edilebilir. Profesyonel kullanımlar için formüle edilmiştir.

Karışım Oranı: (ağırlıkça)

PÜ lake astarlar (1.komp.) 3 kısım

(2.komp.) 1 kısım

PÜ sonkat Parlak Boyalar (1.komp.) 2 kısım

(2.komp.) 1 kısım

PÜ lake sonkat Mat/İpek Mat boyalar (1.komp.) 4 kısım

(2.komp.) 1 kısım

Poliüretan Lake Astar

Tanımı: Poliüretan esaslı, iki komponentli lake astar ve boya sistemi.

Özellikleri: Özel yapısı sayesinde doldurma gücü ve örtücülüğü yüksek, çizilmelere, darbelere, sararmaya, su ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Sert ve dolgun film verir. Mobilya sanayiinde her türlü ahşap yüzeye tatbik edilebilir. Profesyonel kullanımlar için formüle edilmiştir.

Karışım Oranı: (ağırlıkça)

PÜ lake astarlar (1.komp.) 3 kısım

(2.komp.) 1 kısım

PÜ sonkat Parlak Boyalar (1.komp.) 2 kısım

(2.komp.) 1 kısım

PÜ lake sonkat Mat/İpek Mat boyalar (1.komp.) 4 kısım

(2.komp.) 1 kısım

Selülozik Astar

Tanımı: Selülozik esaslı mobilya boya sistemleridir.

Özellikleri: Hızlı kuruyan, kolay zımparalanabilen, iyi yayılma, parlaklık, her türlü mobilya ve dekorasyon işleminde kullanılması üstün özelliklerindendir. Profesyonel kullanımlar için formüle edilmiştir.

Sistem Elemanları:selülozik astar, selülozik vernik, selülozik sonkat boyalar, selülozik çatlak boyalar, selülozik şeffaf renklendirici, selülozik tiner

Selülozik Sonkat Boya

Tanımı: Nitroselülozik, solvent buharlaşması ile kuruyan sonkat boyalardır.

Karışım oranı:

Ağırlıkça 100 kısım Nitrolack selülozik sonkat

Ağırlıkça 60 – 100 kısım selülozik tiner

(seyrelme oranı renge göre değişir)

Etiketler : , , , , ,Yorumlarınız bizim için önemlidir
*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word